Yabani otları kökten sökücü ile sökme

Sebze bahçesindeki yabani otlar bir sorun haline gelebilir: fidelerimizden alan, ışık ve kaynak çalarlar. Düzen manyağı olmadan ve her otu koparmaya başlamadan, verimli bir sebze bahçesine sahip olmak istiyorsanız yabani otları kontrol altında tutmak gerekir. Yabani ot kontrolü, sebze bahçesindeki en yorucu görevlerden biridir ve asla bitmeyecek gibi görünür, çünküiyi sezon her zaman filizlenir.

Yabani otların çoğalmasını azaltmak için malçlama ve yanlış tohumlama gibi çeşitli yöntemler vardır, ancak yine de kişi kendini yabani otları elle temizlemek zorunda bulur. Kimyasal yabani ot öldürücüler dikkate alınmamalıdır: ekili sebzeler ve özellikle sebzeleri yiyecek olanlar için zararlıdır, oysa biz çok yararlı olabilecek bir araç öneriyoruzÇok fazla çaba sarf etmekten ve sürekli sırtınızı bükmekten kaçınmak için: grubber.

Yabani otları eğilmeden kökünden kopararak temizlemeye yarayan bir alettir. Yabani ot temizleyici, en büyük ve en istilacı yabani otları kalıcı olarak temizlemek için idealdir: bitkileri elle koparmak genellikle onları tamamen ortadan kaldırmaz ve yabani otlar eskisinden daha güçlü bir şekilde yeniden büyür.

Fiskars kurt temizleyicileri test ettik ve gerçekten memnun kaldık. Mekaniği ve kalitesi açısından benzersizdirler: ayak kolu sistemi ve teleskopik sap, sırtınızı eğmek zorunda kalmamanızı sağlar, her zaman doğru pozisyonda çalışır, paslanmaz çelik maşa köke kolaylıkla ulaşır ve seçici ve dayanıklı çıkarmayı garanti eder. Kurt temizleyicinin güzelliğiHangi yabani otların temizleneceğini seçerek 'cerrahi' müdahalede bulunmaya olanak sağlamasıdır. Böylece, bitkilerimize çok yakın büyüyenleri temizleyebilirken, bahçemizin biyolojik çeşitliliğine katkıda bulunan veya sümüklü böcekler için bir yemek görevi gören bazı yabani otları bırakabiliriz.

Sebze bahçesinin yanı sıra, çapa kullanamayacağınız çim bakımı için de özellikle kullanışlıdır: Çapa ile çimi bozmadan daha büyük yabani otları temizleyebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için Fiskars web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Başa dön