Tatlı ve ekşi biber: hızlı bir tarif

Tatlı ve ekşi biberler, bol yaz hasadını değerlendirmenizi sağlayan, hazırlaması kolay bir garnitürdür. Bu lezzetli vejetaryen tarifi hazırlamak için, sebze bahçenizin sunduklarına bağlı olarak kırmızı veya sarı biberleri, klasik kare olanları veya uzun olanları kullanabilirsiniz.

Tatlı ve ekşi biberleri hazırlamak sadece yarım saat sürer, daha sonra buzdolabında 2 ila 3 gün saklanabilir, bu yüzden bol miktarda yapın! Bunları garnitür veya meze olarak servis edebilir veya lezzetli kanepeler yapmak veya sandviçleri zenginleştirmek için kullanabilirsiniz.

Hazırlanma süresi: 40 dakika

4 kişilik malzemeler:

  • 700 g biber
  • 50 ml elma sirkesi
  • 40 g şeker
  • 1 soğan
  • 4 yemek kaşığı sızma zeytinyağı
  • 8 adet karabiber
  • tadına göre tuz

Mevsimsellik : yaz tarifleri

Çanak : vejetaryen garnitür, vejetaryen ve vegan başlangıç

Tatlı ve ekşi biber nasıl hazırlanır

Biberlerin sirkenin ekşiliği ve şekerin tatlılığıyla birleşimi harika bir klasiktir, aşağıda önerdiğimiz yaz tarifi taze bir garnitür içindir, ancak tamamen farklı bir prosedürle, daha çok biber turşusuna benzer şekilde, konserve için kavanozlarda yapanlar da vardır.

Tatlı ve ekşi biberleri hazırlamak için sebzeleri, bu durumda biberleri ve soğanı temizleyerek başlayın. Soğanı soyun ve ince ince doğrayın, böylece sotelenebilir. Yağ ile birlikte çok büyük bir tavaya koyun ve 4-5 dakika boyunca hafif ateşte kızartın.

Biberleri yıkayıp kurulayın, saplarını, çekirdeklerini ve iç beyaz filamentlerini ayıklayın. Oldukça büyük parçalar halinde kesin. Soğana ekleyin ve karıştırarak 2-3 dakika kavurun.

Sirke, şeker ve karabiberleri ekleyin. Hafifçe tuz ekleyin ve orta ateşte 5 dakika buharlaşmasını bekleyin. Bir kapakla kapatın, ateşi kısın ve biberleri yaklaşık 20 dakika pişmeye bırakın, gerekirse biraz su ekleyin. Piştiğinde, biber garnitürümüz kuru olmamalı, ancak lezzetli bir pişirme suyuna sahip olmalıdır.

Kapatın ve yemeğin tadını çıkarmadan önce tamamen soğumasını bekleyin.

Tarif varyasyonları

Tatlı ve ekşi biberler, farklı tatlandırıcılarla veya tarifin tatlılık ve asitlik derecesi şefin ve yemek yiyenlerin damak tadına göre değiştirilerek özelleştirilebilir.

  • Tatlı ve ekşi Şeker ve sirke miktarını azaltarak veya artırarak biberlerin tatlı ve ekşi tadını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Konserve için bir hazırlık olmadığından, sirke varlığı konusunda minimum sınır yoktur.
  • Tatlar. Daha farklı bir tat için tatlı ve ekşi biberlere bazı tatlandırıcılar ekleyebilirsiniz. Örneğin biraz taze fesleğen veya nane yaprağı eklemeyi deneyin.

Fabio ve Claudia (Stagioni nel piatto) tarafından gönderilen tarif

Orto Da Coltivare'den sebzeli tüm tarifleri okuyun.

Başa dön