Domatesli, rokalı ve haşlanmış yumurtalı salata, yaz için mükemmel ve hafif ve lezzetli yemek isteyenler için ideal olan harika bir tek tencere yemeğidir.

Hazırlaması çok kolay olduğu için bu yaz salatası, yemek pişirmeye ayıracak az zamanı olanlar ve yemek pişirmeye aşina olmayanlar için mükemmeldir: bu şekilde bahçenizin meyvelerini, tatlarını ve renklerini sonuna kadar koruyarak sofraya getirebilirsiniz.

Domatesli, rokalı ve haşlanmış yumurtalı salata, paketli bir öğle yemeği için veya işe sağlıklı ve besleyici bir öğle yemeği götürmek isteyenler için de harika bir fikirdir. Öyleyse bu çok basit yaz tarifini keşfedelim.

Hazırlanma süresi: 20 dakika

4 kişilik malzemeler:

  • içerikler ve dozaj (madde işaretli liste)

Mevsimsellik : ilkbahar, yaz veya sonbahar tarifi

Çanak : soğuk salata

Roka ve haşlanmış yumurta ile yaz salatası nasıl yapılır

İlk olarak haşlanmış yumurta hazırlayın Soğuk su dolu bir tencereye koyun ve kaynama noktasından itibaren 8 dakika pişirin. Süzün ve soğuk suyun altından geçirin. Kabuğunu kırmak için yüzeye vurun, kabuklarını soyun ve dilimleyin.

İyice yıkayın roka Bahçeden taze toplanmış, kendi yetiştirdiğiniz rokayı kullanırsanız sonuç daha iyi olacaktır.

Çeri domatesleri küçük parçalar halinde kesin ve yumurta ve rokaya ekleyin. Kendi bahçelerinden gelen domatesler de tarife memnuniyet katıyor.

Salatanın üzerine Vinaigrette Bir çatal veya çırpma teli yardımıyla yağ, sirke, tuz ve balın iyice karışmış bir sos elde edilene kadar emülsiyon haline getirilmesiyle hazırlanır.

İşte bu soğuk yaz yemeği hazır. Bu, şimdi bazı lezzetli varyasyonlar da önerdiğimiz temel tariftir.

Roka, domates ve haşlanmış yumurta salatası çeşitleri

Roka ve haşlanmış yumurtayı birleştiren bir salata yapma fikri ilginçtir, farklı tatlar denemek veya evde bulunan malzemelere uymak için birçok şekilde özelleştirilebilir.

  • Hardal Salata sosu yerine yağ bazlı bir sos ve bir miktar hardal sosu kullanabilirsiniz.
  • Kabaklar Biraz jülyen kesilmiş kabak ekleyin ve sızma zeytinyağı gezdirerek hızlıca tavada kızartın; daha da lezzetli bir salata elde edeceksiniz!
  • Ekmek krutonları Salataya eklemek için yağ ve otlarla tatlandırılmış küçük ekmek krutonlarını barbeküde veya tavada kızartın!

Fabio ve Claudia (Stagioni nel piatto) tarafından gönderilen tarif

Orto Da Coltivare'den sebzeli tüm tarifleri okuyun.

Başa dön