STIHL GTA 26 budama makinesi: yenilikçi akülü alet

Meyve bahçesi için budama aletlerinden bahsettiğimizde, geniş bir kesici alet cephaneliğinden bahsediyoruz: makaslar, budama makasları, katlanır, sabit bıçaklı veya teleskopik el testereleri ve motorlu testereler. Meyve bitkileriyle hobi olarak veya iş için ilgilenenler neden bahsettiğimizi bilirler.

STIHL yenilikçi bir ürünle karşımıza çıktı: Stihl GTA 26 akülü elektrikli budama makinesi.

Temel budama aleti hiç şüphesiz budama makası olsa da, daha büyük kesimler için demir testeresi ile çevrelenmiş olsa da, budama motorlu testeresinin kullanımı genellikle meyve bahçesinde çeşitli işleri zahmetsizce gerçekleştirmek için yararlıdır. GTA26 budayıcı ile motorlu testere konsepti yeniden ele alınarak yeni, hafif ve çok yönlü bir araç .

GTA26 birçok küçük işi yapmanıza olanak sağlar Sadece meyve bahçesinde değil, az sayıda bitkisi olan ve belki de bütçesel nedenlerle motorlu testere almayı hiç düşünmemiş olanlar için de uygundur. Bu ürünün özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinelim.

İçindekiler

GTA26: neye benziyor

Stihl GTA 26 akülü budama makinesi, bir tornavidadan esinlenildiği söylenebilecek bir tasarıma sahiptir. tek elle güvenli kullanım için tasarlanmıştır. 10.8V lityum iyon pil tutma koluna yerleştirilmiştir ve tıpkı tornavidalarda olduğu gibi göz açıp kapayıncaya kadar değiştirilebilir.

Bu motor iyi bir denge için üstte, tutamağın üzerinde bulunurken çubuk, 10 cm ve PM3 ¼" zincir ile donatılmış, esnek koruyucu kapak ile donatılmış ön tarafta bulunur üst kısım için.

STIHL benzinli motorlu testerelerde kullanılan aynı popüler sistemle sabitlenmiş koruyucu kapak çıkarılarak çubuk ve zincir aletsiz olarak çıkarılabildiğinden zincirin gerginlik ayarının yapılması gerekmez. Ayrıca yağ haznesi de yoktur, çünkü paket içinde verilen dağıtıcı ile basit, ara sıra manuel yağlama yapılır.Yeterli.

İşaret parmağının baskısıyla etkinleştirilen tetiğin yanında ayrıca şunları buluruz akü şarj göstergesi Kalan otonomiyi ve pil durumunu her zaman takip etmek için.

Pille çalışan budama makinesini kullanırken

Stihl GTA26 akülü budama makinesi şunlar için tasarlanmıştır Ağaçları, çalıları ve çitleri budamakla ara sıra karşılaşan kullanıcı .

Ancak bunun tek amacı budama değildir. çok yönlü bir araç Küçük marangozluk işlerinde ya da şömine veya sobada yakmak için dal ve budakların boyutunu küçültmek için kullanılabilir.

Budama testeresine göre avantajları

Bir motorlu testere ile karşılaştırıldığında, Stihl GTA26 budama makinesi şu özelliklere sahiptir çok düşük bir satın alma fiyatına (motorlu testerenin yaklaşık yarısı kadar veya daha az), ancak getirdiği avantajlar sadece fiyat değildir.

Akü motoru verimli ve çevre dostudur daha sessiz olduğu, egzoz dumanı üretmediği ve daha az enerji harcadığı için içten yanmalı motora tercih edilir. önemli ölçüde daha kompakt ve daha hafif (%40 daha az ağırlık) .

Hafifliği ve şekli onu güvenli kılar tek elle kullanım Bu da profesyonel olmayan bir kullanıcının garip pozisyonlarda kesim yaparken bile güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar.

Özel bir bakım, karışım veya büyük miktarlarda zincir yağı gerektirmez. Bu, ara sıra kullanan ve her seferinde karışımı hazırlayan ve ardından bir kullanımdan diğerine bozulma riskiyle karşı karşıya kalanlar için ilginçtir.

Lityum-iyon pillerin avantajları

Stihl GTA26 budama makinesi aşağıdakilerle donatılmıştır değiştirilebilir lityum piller Budama makinesine güç sağlamak için bu teknolojinin seçilmesi, budama makinesinin kısa şarj süreleri, uzun otonomi ve 'hafıza etkisi' veya kendi kendine deşarj yok.

Kısacası, düşük sıcaklıklarda performans kaybeden, depolama ve yeniden şarj etme sırasında özel dikkat gerektiren ve hepsinden önemlisi daha ağır ve hantal olan ve kısa ömürlü olan Ni-MH veya Ni-Cd pillere dayalı eski teknolojiyle hiçbir ilgisi yoktur.

Luca Gagliani tarafından yazılan makale

Başa dön