Stihl çalı tırpanı modeli FS 94 RC-E: görüş

STIHL, bir karışımla çalışan klasik iki zamanlı motora sahip küçük bir benzinli çalı tırpanı sunar. Bu model, bahsetmeye değer bazı ilginç özelliklere sahiptir.

İlk güçlü noktası düşük ağırlığıdır: sınıfındaki en hafif modeldir. Çalı tırpanı, rahat bir kayış ve ergonomik gidonlarla donatılmış olsa bile, kullanım sırasında kaçınılmaz olarak kollara çok fazla yük bindiren bir alettir. Bu nedenle hafif bir alet, özellikle profesyonel bahçıvanlar gibi uzun süre kullananlar için çok rahattır.

Bir başka ilginç artı da, tutamak üzerindeki kademeli bir tekerlek aracılığıyla hızlanma seviyesini ayarlamanıza olanak tanıyan ECOSPEED sistemidir. Bu, motor devir sayısını sınırlamanıza ve böylece aletin tüketimini önemli ölçüde azaltmanıza olanak tanır.

Yanmalı motorun neden olduğu mikro hareketler, çim kesme çalışmaları sırasında yorgunluğun bir başka nedenidir: Sürekli titreşim, çalı tırpanını tutanların kol kaslarını zorlar, bu nedenle STIHL, FS 94 RC-E'de bu etkiyi hafifleten bir titreşim önleme sistemi geliştirmiştir.

Geri kalanı için, bu 'ölü'nün kalitesi STIHL alet kullanıcılarının alışkın olduğu niteliktedir: basit 'Ergostart' ateşleme, normal gürültü seviyelerinde iyi performansı garanti eden güvenilir bir motor, gidon tutuşunda mükemmel ergonomi ve tek omuz askısı sistemi, rahat ve kullanışlı bir stand.benzer deplasmanlı diğer modellere göre daha fazla kullanım özerkliği sağlar.

Sonuç olarak, bu makine küçük ve orta büyüklükteki çimlerde çim kesimi için uygun, benzinle çalışan bir çalı tırpanıdır, bıçağı destekler ancak en iyi performansını tel başlık ile gösterir. Sık kullanan özel kullanıcılar için iyi bir seçim olabilir, aynı zamanda sık sık bakımlı çim kesimleri yapmak zorunda olan profesyonel bahçıvanlar için de iyi bir seçim olabilir,Kat mülkiyeti bakımında olduğu gibi.

STIHL FS 94 RC-E çalı tırpanının teknik özellikleri

Yer değiştirme (cm3) : 24,1

Güç: 0,9 kW / 1,2 hp

Kuru ağırlık (kg): 4,6

Karışım tankı kapasitesi (l): 0,54 l

Kesme aparatı olmadan uzunluk (mm): 178 cm

Başa dön