Solabiol'ün başarısı: biyolojik insektisit Spinosad

Organik tarım, ekili ekosistemde biyolojik çeşitliliği teşvik ederek çevreye saygıyı temel alır. Bugün ne yazık ki bir toprakta yaşıyoruz

insanoğlunun doğal dengeyi sık sık değiştirdiği ve bazı zararlı böceklerin çoğalması sebze bahçesi ve meyve bitkileri için.

Bu gibi durumlarda, iyileştirici tedavilerle müdahale etmek faydalı olabilir ve böcek ilaçları kullanılır. Zararı önlemek ve organik tarım standartlarıyla tutarlı olmak için aşağıdakiler yapılmalıdır doğal kaynaklı ürünler kullanmak düşük etki.

Organik tarımda izin verilen insektisitler arasında Solabiol Success de bulunmaktadır ile organik tarımda yetkilendirilmiş ürün Spinosad bazlı formülasyon bir bakteriden elde edilmiştir ( Saccharopolyspora spinosa Bu uygulama, patates böceği, trips ve patlıcangiller gibi bazı zararlı bahçe haşerelerini kontrol altına almak için çok yararlıdır.

Success'in böcek öldürücü etkisi

Solabiol Başarı böceklere temas ve sindirim yoluyla etki eder işte bu yüzden önemlidir püskürtün Sitotropik etki, aktif bileşenin yaprak tarafından ilk katmanlarda emilmesini sağlar ve bu özellik özellikle yaprak madencilerini hedeflemek için ilginç hale gelir.

Geniş spektrumlu etkinlik şunları yapabilir farklı böcek türlerini hedefleme :

  • Patates kurdu
  • Lepidoptera (güveler, yaprak çekirgeleri, yaprak madencileri, nottues, yaprak çekirgesi, alaycı güveler).
  • Meyve sinekleri (Akdeniz meyve sineği, zeytin sineği, kiraz sineği).
  • Metcalfa
  • Armut ağacı safrası

Pek çok üründe ve pek çok zararlıya karşı çok yönlü kullanımı nedeniyle Solabiol Success'i her zaman elinizin altında bulundurun Böylece küçük bir sebze bahçesi veya birkaç meyve bitkisi olanlar, ihtiyaç duyduklarında hemen müdahale edebileceklerdir.

Hızlı hareket etmek aslında başarılı bir biyolojik savunma stratejisinin anahtarlarından biridir Böceğin ilk nesilleri vurulursa çoğalması engellenir.

İçgörü: Spinosad'ın etkisi

Tedavi nasıl gerçekleştirilir

Solabiol Success'i kullanmak çok basittir : ürün etikette belirtilen dozlarda su ile seyreltilmeli ve daha sonra bitki tamamen ıslatılarak püskürtülmelidir. uygulamalar her zaman yapılmalıdır akşam saatlerinde ve bitkilerin çiçek açmadığı zamanlarda tozlayıcıları korumak için.

İstila seviyesinin yüksek olması durumunda, aşağıdakilerin yapılması uygun olabilir 7-15 gün sonra tedaviyi tekrarlayın Etiket üzerindeki bilgilere göre.

Böcek ilacının güvenli kullanımı

Bitki koruma ürünlerinin doğru kullanımı için her zaman etiket üzerindeki talimatları okuyun doğal kaynaklı ürünler için bile kullanmadan önce.

Böcek ilaçlarını her zaman bir böcek ilacı ile birlikte kullanmanızı öneririm. izleme tekniği Geniş alanlar için feromon tuzakları, alternatif olarak kromotropik veya gıda çekici sistemler kurabiliriz, ancak küçük sebze bahçeleri için çiftçinin sürekli gözetimi yeterlidir. İzleme, en uygun zamanda harekete geçilmesini sağlar. Ayrıca, eylem yalnızca haşerenin gerçek varlığı doğrulandıktan sonra, tercihenilk nesiller.

Çoğu böcek ilacı gibi, spinosad da bazı faydalı böcekler için sorunlara neden olabilir, bu böcekleri şu yöntemlerle koruyabiliriz akıllı kullanım Arılara ve genel olarak tozlayıcılara zarar vermekten kaçınmak için çiçekli bitkileri ilaçlamaktan kaçınırız ve her durumda günün sonunda ilaçlama yaparız çalışmadıkları zaman.

Gözlemlenmesi gereken bir kıtlık dönemi var İlaçlamadan sonra hasat yapılamaz, önlem olarak ambalaj üzerinde belirtilen süre kadar beklenmelidir. Bu nedenle, hasada hazır olan bitkilerde ilaçlama yapmamayı unutmayın. Neyse ki, Solabiol Success'in kısa bir sıkıntısı var Ancak, bu sadece birkaç günlük bir meseledir.

Spinosad bazlı organik böcek ilacı Success satın alın

Matteo Cereda tarafından yazılan makale

Başa dön