Organik sebze bahçesi: savunma teknikleri, Luca Conte

Size sunuyorum gerçekten ilginç ve değerli bir kitap organik tarım yapmak isteyenler için: " Organik sebze bahçesi: savunma teknikleri " of Luca Conte Gezici Deneyimsel Organik Tarım Okulu'nun kurucusu.

Bu, size daha önce bahsettiğim Organik Bahçe: Yetiştirme Teknikleri el kitabının ideal bir devamıdır, bu ikinci bölümde yazar sebze bahçesinin nasıl savunulacağını ele alıyor, tabii ki organik yöntemlerle. Konu, Francesco Beldì'nin mükemmel kitabı Sebze bahçesini doğal ilaçlarla savunmakla aynıdır, farklı ve eşit derecede yararlı bir yaklaşımla.

Beldì'nin el kitabına başvurmak çok kolaydır: en yaygın zararlılar (böcekler ve hastalıklar) iyi bir şekilde sınıflandırılmış ve ayrıca ürüne göre bölünerek listelenmiştir. Şematik bir açıklama ve kesin çözüm önerileri ile doğrudan konuya giren oldukça özlü bir kitaptır. Öte yandan Conte, daha az acil bir metin üretir (örneğin bitki sınıflandırması eksiktirbitki başına), ancak karşılığında çeşitli zararlıları ve patojenleri ayrıntılı olarak açıklar, okuyucunun anlamasını amaçlayan bitkilerin hangi mekanizmalarla hastalıklı hale gelebileceği ve sonuç olarak bunların nasıl giderileceği ve tedavi edileceği.

Dahası, Luca Conte diğer pek çok konuya da odaklanıyor: önleyi̇ci̇ uygulamalar (örneğin yeşil gübre ve solarizasyon), faydalı yabani otlar ve hepsinden önemlisi savunma için yararlı organizmalar (böcekler, yırtıcı hayvanlar, patojenler), çok ilginç bir bölüm ayrılmıştır. DEĞİŞİMLER .

İyi olan şey şu ki Beldi ve Conte'nin metinleri gerçekten birbirini tamamlıyor gibi görünüyor Beldi, yararlı bitki maseratlarının hazırlanması ve kullanımını çok iyi açıklarken, Conte bunları ihmal etmekte, ancak kendini önleme ve izleme kısmına adamaktadır. her ikisini de okumak gerçek bir kültür yaratır Organik bahçe savunması konusunda.

Grafiksel olarak, yayıncı (L'Informatore Agrario) mükemmel bir iş çıkarmış. açıklayıcı görsellerle zenginleştirilmiş bir metin iyi biçimlendirilmiş ve ayrıca faydalı tablolar (örneğin, hastalıklar için çeşitli tedavilerin en iyi ne zaman yapılacağı gibi) Ancak, resimler metne eşlik edecek şekilde tasarlanmıştır, asla hızlı başvuru için değil, belki de bahçenizde bulunan bir zararlıyı tanımlamak için.

Kitaba ek olarak ayrıca dijital bir galeri çok sayıda ek fotoğrafla birlikte. Burada küçük bir ELEŞTİRİ vadesi geldi: fotoğraflar bir indirmek için uygulama Bu bir akıllı telefon gerektiriyor ve kayıt sistemi biraz hantal ve sezgisel değil. Masaüstü bilgisayardan da erişilebilen daha basit yöntemler olabilirdi, ancak yayıncı muhtemelen kendini ve materyali daha iyi korumayı tercih etti. Bununla birlikte, özellikle materyale çok aşina olmayanlar için kullanıcı deneyimini cezalandıran bir seçim.Uygulama içinde bile fotoğraflara göz atmak çok uygun değil, küçük resimler sunmak yerine kişiyi tek tek göz atmaya zorluyor.

Yani kağıt tarafı bence mükemmelse, işin bilgisayar tarafı çok geliştirilebilir.

Luca Conte'nin metnini nereden satın alabilirim?

Organik sebze bahçesi: savunma teknikleri kitabı çevrimiçi edinilebilir Tohum ve organik ürünler de bulabileceğiniz bir İtalyan şirketi olan Macrolibrarsi'den almanızı tavsiye ederim. Alternatif olarak Amazon'da da bulabilirsiniz.

Kitaptan öne çıkanlar

  • Açıklamanın netliği.
  • Güzel grafikler.
  • Çeşitli konular hakkında mükemmel bilgiler.
  • Bahçecilikle ilgili ana metinlerde şimdiye kadar çok az araştırılan çeşitli konuların varlığı (doğada bulunan yararlı organizmalar, yabani otların rolü, sorunları izleme teknikleri, ...)

Kitap adı : Organik sebze bahçesi (savunma teknikleri).

Yazar: Luca Conte

Sayfalar: 210 sayfa ve renkli fotoğraflar

Fiyat : 24.90 euro

Orto Da Coltivare Değerlendirmesi : 9/10

Kitabı Macrolibrarsi'den satın alın Kitabı Amazon'dan satın alın

Matteo Cereda tarafından yapılan değerlendirme

Başa dön