Noel yaklaşıyor ve verilecek çok fazla hediye var, herkes için doğru düşünceyi düşünmek her zaman kolay değil. Sebze bahçesini seven bir arkadaşınıza hediye vermek istiyorsanız, birçok güzel ve orijinal fikir var.

Sebze bahçesi ve yetiştiriciliği ile ilgili 10 hediye fikri sunuyoruz. Bunlar, yetiştiriciliği sevenler veya buna başlayabilecek olanlar için düşüncelerdir, ancak sebze bahçesinde olması gerekmez: balkonda veya filizlendirici durumunda herhangi bir yerde de kullanılabilirler.

Saman ipliği devrimi. Fukuoka'nın doğal tarımın doğduğu devrim niteliğindeki düşünceleri klasikleşmiş bir kitap. Tüketim toplumumuza boyun eğmeyenler için ideal. İncelememizin tamamını okuyun.

Kurutucu. Birçok şey için kullanılabilir: sadece mantarlar, otlar ve şifalı bitkiler değil, tüm sebzeler. Kendi sebze suyu küpünüzü yapabilir, infüzyonlar ve bitki çayları için yaprakları kurutabilir ve genellikle artık sebzeleri saklayabilirsiniz. Bize göre en iyi kurutucu, yatay sistemi ile eşit şekilde kurutan Biosec'tir. Kendi üretimini sevenler ve her zaman artan sebzeleri olanlar için idealdir. Burada bulabilirsiniz.

Tohum kutusu. Tohumları saklamak için vintage tarzı bir teneke kutu ve aylara göre düzenlenmelerini sağlayan bölmeler. Dağınık tohum saklayanlar ve/veya belli bir tarzı olan şehirli bahçıvanlar için idealdir. Daha fazla ayrıntı burada.

Çocuk bahçesi. Küçük çocuklarla birlikte büyümeyi öğreten, eğlenceli ve eğitici aktiviteler içeren harika bir kitap. Çocuklarıyla birlikte yetiştiriciliğin keyfini keşfetmek isteyen aileler için idealdir. İncelememizi okuyun.

Maria Thun'un ekim takvimi. Ayın evrelerini ve biyodinamik tarımın tüm göstergelerini içeren temel bir takvim. Biyodinamikçiler ve aya inanmayanlar için idealdir, böylece inanmak için deneyebilirler.

Dizlikler. Önemsiz gibi görünebilir ama iyi bir çift dizlik, sebze bahçelerini ve bahçeciliği sevenlere verilebilecek harika bir hediyedir; çok fazla kefaret ödemeden eğilip yabani otları çekebilmek için idealdir. Belirli bir yaştaki insanlar için idealdir. Herhangi bir spor mağazasında bulabilirsiniz.

Asma bahçeler Kitap, şehirde yaşayan ve nasıl yetiştirileceğini öğrenmek için bir arsası bile olmayanlar için uygundur. Bahçe yapabileceklerini hiç düşünmeyenler için idealdir. İncelememizi okuyun.

Filizlendirici. Filizler sağlıklı ve lezzetlidir, salatalarda yenebilir ve yetiştirilmesi kolaydır. Filizlendirici ucuz, orijinal ve doğal bir hediyedir. Herkes için idealdir. Harika olanları burada bulabilirsiniz.

Stigmalarda Vallescuria safranı Bu hediye fikrinin sebze bahçesiyle pek ilgisi yok ama kalbime yakın bir tarım projesi. Sosyal tarım hayaliyle kurulan bu tarım şirketinin kurucu ortağıyım. Kendimize 'tarıma uzanan eller' diyoruz. Safranı özenli bir şekilde işliyoruz, şafak vakti çiçeklerini toplayarak elde ettik ve ortaya eşsiz aromaya sahip bir baharat çıktı. Yemek yapmayı ve iyi beslenmeyi sevenler ve gençlerin tarımını desteklemek isteyenler için ideal. Gidin ve burada neler yaptığımızı öğrenin: Vallescuria

Tohum kartpostalı. Sebze veya çiçek yetiştirmeye hazır, önceden tohumlanmış bir torf diski içeren çok orijinal ekolojik kağıt kart. Orijinal ve doğal küçük bir hediye için ve bir arkadaşlığı geliştirmek için idealdir.

İşte Noel için türlerine göre ayrılmış çeşitli hediye fikirleri

Ucuz hediye fikirleri: Tohum kartpostalı birkaç avroya mal olur ve çok orijinaldir, klasiğe bağlı kalmak istiyorsanız bazı nadir çeşitlerin tohum paketlerini alabilirsiniz (organik tohumlar olduklarından emin olun). Çok güzel bir başka fikir de bir tohum dükkanından hediye çeki vermektir (birkaç tanesi bunu yapıyor), bu şekilde ne kadar harcayacağınızı siz seçersiniz ve alıcı ne yetiştireceğini seçer.

Yararlı hediye fikirleri: Dizliklere ek olarak, herhangi bir aleti de hediye edebilirsiniz, ancak her bahçecinin kendi topları olduğuna dikkat edin, bu nedenle kişinin hangi tür küreği tercih ettiği veya ideal sap uzunluğu gibi ayrıntıları bilmesi gerekir.

Zorlu hediye fikirleri. Bahçe ürünlerini muhafaza etmek ve kendi sebze ve kuru meyvelerinizi, infüzyonlarınızı veya sebze suyunuzu yapmak için çok kullanışlı olan bir kurutucu vermek harika bir fikir olabilir. Bir başka 'önemli' hediye fikri de meyve veya sebze santrifüjleri yapabileceğiniz bir meyve suyu sıkacağı olabilir.

Hediye olarak kitap vermek Sebze bahçeleri konusunda tutkulu olanlar için çok değerli hediyeler olan sebze bahçesi kütüphanemizde birçok ilginç metin bulacaksınız.

Ekecek toprağı olmayanlar için hediye fikirleri Balkonda sebze bahçesi yapmak için bir kitap, içinde yetiştirmek için bir saksı veya bir filizlendirici, yeşil bir parmağı olan ancak şehirde yaşayanlar için çok güzel fikirler.

Matteo Cereda tarafından yazılan makale

Başa dön