Milleortaggi: küçük büyük bir sebze bahçesi ansiklopedisi

Sebze bitkilerine adanmış gerçek bir ansiklopedi olduğunu keşfettim. Milleortages Bu konu hakkında konuşmaya değer çünkü gerçekten ilginç.

200'den fazla sayfadan oluşan bu kitap, sebze bahçesinde yetiştirilen hemen hemen tüm bitkileri, bu türler ve yetiştiriciliği hakkında çok sayıda yararlı bilgi ile birlikte içermektedir. 150'den fazla tür listelenmiştir Her biri kendi bölümüne sahip.

Milleortaggi gösteriş içinde kaybolmuyor: hem metin hem de grafikler çok basit.

Metinlerle ilgili olarak aşırı sentez büyük bir güçtür Konu dışına çıkmadan, her sebze için ayrıntılı bilgi verilmekte, özellikle de bir dizi çiftçiler için önemli ve çok faydalı veriler (optimum sıcaklıklar, toprak pH'ı, ekim mesafeleri, hektar başına verimlilik, vb) Sonuç, danışılması çok kolay, çok net ve etkili bir kılavuzdur.

Alfabetik sıralama, bu kitabı her zaman el altında bulundurulacak, bir sebze bitkisi hakkında özel bilgiye ihtiyaç duyulduğunda göz atılacak bir metin haline getirmektedir.

L' fotoğrafik aparatlar her bir sebzenin farklı çeşitlerini sergileme, türlerin azaldığı çeşitli şekil ve renkleri gösterme görevini üstlenmiştir. İyi stoklanmış bir fidancı tarafından sunulana benzer güzel bir seçim yelpazesi.

Grafikler belki biraz daha çekici olabilirdi, ancak sonuçta kitabın amacı çok pratik ve baskı yine de iyi okunabilir ve resimler açısından zengin.

Romano Ronchi'nin metinleriyle Arrigo Bettini'nin editörlüğünü yaptığı bu yayın bin bitki baskısı Yeşil kitapların bu formatında uzmanlaşmış bir yayıncı.

Il Milleortaggi'nin güçlü yönleri

  • Türlerin listelenmesinde eksiksizlik.
  • Özellikle her bir bitkiye ilişkin veriler olmak üzere zengin bilgi.
  • Metinlerde sentez.
  • Danışma kolaylığı.
Kitabı satın alın

Matteo Cereda tarafından yapılan değerlendirme

Başa dön