Gübre olarak peletlenmiş gübre hakkında ne düşünüyorsunuz?

Daha fazla cevap okuyun

Piyasada granül halinde gübre olduğu biliniyor, siz ne düşünüyorsunuz?

Ekstrem durumlar dışında kimyasal gübre ile gübreleme yapmak istemem, hele ki yılın bu zamanı çok sıcakken. Evimin bahçesindeki çimlerin bir kısmını sebze bahçesine dönüştürmeye yeni başladım. Toprak orta tane büyüklüğüne sahip.

Çilekle başladım, beni oldukça tatmin ediyor ve çok sayıda koku veriyor, özellikle de evde endüstriyel miktarlarda tükettiğimiz maydanoz. Akşam saat 10 civarında sümüklü böceklerden ve sürüngenlerden kurtuluyorum. Aşağı iniyorum ve zehir kullanmadan varsa onları ortadan kaldırıyorum. Sebze bahçesi, yabani otların büyümemesi ve sulamadan tasarruf etmemiz avantajıyla malçlanıyor.her şey yolunda gidiyor, domatesleri ve Calabria cinsi acı biberleri ektim. yanlarına destekler kurdum ve tek tek bağlamaya başladım. kırmızı ve yeşil salata biberlerini ise çapalamadan çimenlerin ortasına ektim. sebze bahçesinden daha iyi büyüdüklerini söylediler. herkese iyi çalışmalar ve keyifler. ürettiklerinizi hasat etmekKişinin kendi evinde yaşaması devrimci bir eylemdir, aynı zamanda maliyet tasarrufu sağlar ve sağlıklıdır. (Maurizio Di Fant - San Daniele Del Friuli)

Merhaba Maurizio ve güzel mesajın için teşekkür ederim. Biberleri çayırda doğrudan, çapalamadan yetiştirmeyi hiç denemedim ve bu ilginç fikrinizi kontrol edeceğime söz veriyorum.

Gübre ve gübre arasındaki farklar

Döllenme ile ilgili sorunuza gelince, bu konuda yazdığım makaleyi okuyabilirsiniz. peletlenmiş gübre Kesinlikle çok iyi bir organik gübredir, tamdır çünkü gübrenin tüm besin maddelerine sahiptir ve tamamen organik ve doğaldır. Özellikle kentsel bahçeler yetiştiren ve gerçek gübre bulmakta ve depolamakta zorlananlar için yararlı olabilir, bu nedenle kuru ürün çuvallarına sahip olmak daha kolaydır ve bu nedenlekonsantre. Şahsen, ben gübre Sürekli gübreleme için gübre kullanıyorum, arka plandaki gübrelemede ise çok fazla organik madde eklemenin (yani humus, gübre veya kompost kullanarak) daha iyi olduğunu düşünüyorum. Tabii ki, uzun vadede etkisiz olduğunu düşündüğüm kimyasal gübreleri asla kullanmıyorum ve ayrıcazararlı, çevre dostu olmayan ve pahalı.

Son olarak bir tavsiye: Bana göre dünyadaki en iyi gübre solucan humusu alma şansınız varsa ya da daha iyisi yapmak için KADIN TARIMI buna değdiğini göreceksiniz.

Matteo Cereda tarafından yanıtlandı

Önceki cevap Soru sor Sonraki cevap
Başa dön