Doğal süreçlere ait olma: temel yetiştirme

Sebze bahçesi bitkilerimize saldırabilecek böcek ve hastalıklarla, az ya da çok doğal kaynaklı tedaviler kullanarak nasıl mücadele edeceğimiz hakkında sık sık konuşuyoruz. Orto Da Coltivare'de, organik tarımın izin verdiği yöntemleri kullanarak haşere ve patojen savunmasına ayrılmış geniş bir bölümümüz de var.

Bununla birlikte, burada tamamen farklı bir bakış açısı, Gian Carlo Cappello'nun ve onun 'metotsuz' temel yetiştirme yönteminin. Gian Carlo aslında alışılagelmiş karşıtlık yaklaşımını reddediyor ve problem çözme yeteneğimizi doğaçlama olarak tanımlıyor. Onun vizyonunu buradan okuyabilirsiniz, merak edenler için ise temel bahçeye girişle başlamanızı tavsiye ederim.

Daha fazlasını öğrenin

Gian Carlo Cappello'nun temel eğitimi Gian Carlo Cappello'nun (olmayan) yöntemini, ilköğretim bahçesiyle ilgili tüm makaleleri okuyarak araştırmanızı tavsiye ederim.

Daha fazlasını öğrenin

Doğal süreçlere ait olma

Yetiştiricilik sorunlarını bilim, teknoloji ve materyalist rasyonalite parametrelerine göre analiz etmek ve çözmeye çalışmak Yetersizlik .

Bizi insanlığın çöküşünün son aşamasına götüren bu açık gerçeğe rağmen, çok sayıda insan için zihniyet değişimi yavaş ve zordur.

Niceliksel üretimin zararları

Hayvan yetiştirmek, toprağı işlemek, gübre serpmek, yabani otlara ve diğer doğal yaşam formlarına karşı zehirli maddeler uygulamak niceliksel artış ile tarımsal üretimin ürün kalitesinde bir çöküş .

Bu zehirli malların alıcıları bizleriz, kolera salgını günlerinde olduğu gibi bugün de endemik hale gelen sağlık sorunlarından etkilenen erkekler ve kadınlar. Miktarlar karşısında, büyük tarımsal-endüstriyel grupların ve büyük ölçekli dağıtımın ekonomik karı hiç bu kadar büyük olmamıştı. İktidarın yasama suç ortaklığı iki nedenden ötürü garanti altındadır: yolsuzluk ve yönetilebilirlikÇocukluğundan beri kötü beslenmeyle zayıflatılmış bir insan ırkının.

Kitle iletişim araçları dikkatimizi dağıtmak için bize ekonomik ve dolayısıyla siyasi iktidarın ne istediğini söylüyor: bilimin neden olduğu sorunları çözeceğini. Farkındalığın kapılarını açacak anahtar kelime: yabancılaşma .

Doğanın süreçlerine geri dönmek

Doğada tarımınkine zıt süreçler vardır Tarımsal üretimin üçte birinin çöpe gittiğini düşünürsek, üretimi kalite lehine azaltmanın faydasını (biz alıcılar için) anlayabiliriz: geleneksel tarımdan temel tarıma.

Doğal süreçler dışında hiçbir gerçeklik yoktur Kapitalist sistemin gerçek dışılığından kurtulmak çözümdür (ve sadece günlük gıdamızın üretimi için değil). Hayatlarımızı kendi ellerimize geri almak için, kendimizi gerçekte olduğumuz şeye geri götürmeliyiz: sadece Doğanın zamanlarında ve yollarında rahat olan doğal varlıklar.

Uyaranların çok fazla ve hepsinin rahatsız edici olduğu bir toplumda, ufkun olmadığı gürültülü ortamlarda, havanın, suyun ve yiyeceklerin bedenlerimizi zehirlediği ve ruhlarımızı zorladığı bir ortamda, aynı zamanda hastalıklı ve para peşinde koşarak bireyci hale gelmiş insanlar arasında zihinlerimizin gürültüsünü durdurmak kolay değildir.yeni bir varoluşsal bakış açısı.

Herkesin ulaşabileceği büyüme anı, bahçeye girdiğimiz andır Birkaç on metrekarelik küçük bir sebze bahçesi bile. Derin bir nefes, tüm bilişin iptali ve ellerin tüm hayvanlara ait genetik bir bilgiye göre hareket ettirilmesi. Fideler ve tohumlar yakında kendilerini bizim çalışmamızla düzenlenmiş bulacak, her biri olması gereken yerde ve şekilde olacak, sepetler dolacak ve bu her birimiz için geri dönüşü olmayan bir büyüme anı olacak.

Sistem için sonun başlangıcı, insanlık için yeniden doğuş umudu

Gian Carlo Cappello tarafından yazılan makale

Başa dön