Aşağıdan budama: Yeni STIHL HTA50 budama aleti ön gösterimde

Hem meyve bahçesinde hem de bahçede, bitkileri sağlıklı tutmak ve meyve ağaçları söz konusu olduğunda üretimi düzenlemek ve teşvik etmek için budamak önemlidir.

Uzun bitkiler üzerinde kesici aletlerle çalışmak tehlikeli olabilir Özellikle de budama testeresi kullanmayı planlıyorsanız.

Motorlu testere ile budamanın bazı durumlarda ne kadar uygun olduğundan bahsettik, bir sırık budayıcı ile bunu güvenli bir şekilde yapabiliriz. STIHL HTA 50 budama makinesi STIHL Media Day 2021'de prömiyeri yapılan 2022 yeniliği HTA 50, aşağıdakiler için tasarlanmıştır yerden kolay budamaya izin verir Akülü bir sırık budayıcıdır, akü güç kaynağı sayesinde kullanışlı ve hafiftir.

Yerden güvenli bir şekilde budama

Meyve ağaçlarının güvenli bir şekilde budanması elbette bir mesele değildir: iyi büyüklükteki ağaçlarda belirli bir yükseklikte kesim yapmak gerekir ve engebeli bir zeminde merdivene tırmanmak her zaman güvenli değildir.

Hiçbir şey için değil merdi̇venlerden düşme tarim ve bahçeci̇li̇kte en sik rastlanan kaza kaynaklarindan bi̇ri̇di̇r Kesici aletler kullanırken dengenizi kaybetmek özellikle tehlikelidir, hele de motorlu testere gibi motorlu aletler söz konusuysa daha da tehlikelidir.

Tesisin en zor kısımlarına ulaşabilmek için merdivenden eğilmek ve kendimizi daha tehlikeli durumlarda konumlandırmak zorunda kalabiliriz. Bu faaliyetleri yerden gerçekleştirebilmek şüphesiz en iyi çözüm olacaktır.

Yerden budama için çeşitli aletler vardır, örneğin budama testeresi birçok durumda çok yararlı bir alet olduğunu kanıtlar, ancak büyük dal kesimleriyle başa çıkamaz. Sırık testeresine geçebilirsiniz, ancak belirli bir çaptaki bir dalı kesmek zaman alır.

Bu nedenle STIHL şunları sunar kesmek için 4 metreden fazla yüksekliğe ulaşabileceğiniz bir sırık budayıcı Yeni STIHL HTA 50 budama makinesi akülüdür ve 5 cm'nin üzerindeki dalları hızla kesebilecek kadar güçlüdür, ancak 330 cm'ye kadar uzatılan sırıkla bile kolayca kullanılabilecek kadar hafif ve kullanışlıdır.

STIHL HTA 50 budama makinesi

Tüm özelliklerinin önizlemesini yapıyoruz yeni STIHL HTA 50 budama makinesi STIHL'in kataloğunda, HTA 50'nin de katıldığı ilginç bir kireç çözme makinesi yelpazesi bulunuyor.

Yarı profesyonel kullanım için uygun bir araçtır yerden ağacın tüm kısımlarına rahat erişim sağlar Sağlam ancak son derece hafif olan bu ürün, budama işlerini güvenle yapmanızı sağlar.

Toplam uzunluğu 280 cm'dir, buna 330 cm'lik bir direğe ulaşmak için bir uzatma eklenebilir. Operatörün boyuna eklendiğinde, operatörün zorluk çekmeden yüksekliklere ulaşmasına ve çoğu meyve bitkisini yerden kaldırmasına olanak tanır.

Hem standart çubuk hem de uzatma çıkarılabilir taşıma ve depolamayı kolaylaştırmak için ek aletler olmadan.

Kesme aparatı bir budama testeresine aittir Monte edilmiş zincir sayesinde, ladin veya sedir gibi daha yumuşak ahşaplar için kesim yapmak mümkündür 25 cm çapa kadar kolayca Baş kısmına yerleştirilen bir dal kancası, budama malzemesinin güvenli bir şekilde çıkarılmasını sağlar.

Budayıcının diğer şaşırtıcı yönleri ise düşük ağırlığı ve mükemmel dengeleme sayesinde bataryanın çubuk ekseni üzerinde konumlandırılması Devrilme momenti azaldığından operatörün yorulmasını önler. Bu nedenle, kullanıcının hareketlerinde kısıtlanmış hissetmesine neden olabilecek bir sırt çantası olmadan kullanılır.

Hem sol hem de sağ elini kullanan kullanıcılar için tasarlanan aletin sapında mükemmel kullanım sağlayan kaymaz bir kaplama vardır.

Akülü flail çim biçme makinesi seçimi

STIHL, akülü bahçe aletleri alanını uzun süredir geliştirmektedir ve içten yanmalı motorlarla karşılaştırılabilir performansa sahip güçlü ve profesyonel aletler tasarlayarak bu teknolojinin ön saflarında yer almaktadır.

Elektrikli motor seçmenin avantajları saymakla bitmez. Her şeyden önce elektrikli aletler kullanışlı ve hafif Bu nedenle sürekli kullanan operatörü yormazlar. Bu aynı zamanda yerden budama yaparken önemli olan daha yüksek kesme hassasiyeti ile sonuçlanır.

Ayrıca büyük bir avantaja sahipler Sessiz ve bu nedenle işitme koruması gerektirmez ve bunları kullanmak çevreyi rahatsız etmez.

Aynı durum aşağıdakiler için de geçerlidir egzoz dumanı yok Benzinle çalışan motorlu testereler kullanıldığında solunmak zorunda kalınan ve kirlilik açısından çevre üzerinde bariz etkileri olan.

36 V lityum-iyon akü STIHL HTA 50 budama makinesinin şarj başına 45 dakikalık otonomi 10×10 cm çam dallarının 175 kez kesilmesini sağlar. Akü, STIHL AK sisteminin bir parçasıdır ve bu nedenle bu serideki diğer tüm aletlerle uyumludur.

Matteo Cereda tarafından yazılan makale. İçerik STIHL tarafından desteklenmektedir.

Başa dön