Luciano ve Gatti'den Yenilebilir Yabani Otlar

Yenilebilir Yabani Otlar, doğada bulabileceğimiz ve gıda amaçlı kullanılabilecek tüm bitkileri keşfetmeye adanmış mükemmel bir kitap Kitap Riccardo Luciano ve Carlo Gatti tarafından artık bir klasiktir ve gözden geçirilmiş ve eklenmiş yeni bir baskısı yapılmıştır. İtalya'da yenecek otlar hakkında kapsamlı bir genel bakış sunuyor.

Kitabın düzeni basittir: birkaç sayfalık giriş bölümünden sonra, bir tanesi Maria Laura Colombo tüm çalışmayı denetleyen kişi ile başlıyoruz tesi̇s veri̇ sayfalari Üç bölüme ayrılmıştır. İlki ve en önemli olanı yenilebilir otlar ardından da aromatik bitkiler ve son olarak yabani ağaçların meyveleri İlk iki grup arasındaki ayrım her zaman çok net değildir, örneğin adaçayı aromalar arasında yer almaz, ancak sınıflandırmalar genellikle şüpheli şemalardır.

Her tesis iki sayfa hakkına sahiptir özellikleri, yaşam alanları, özellikleri ve mutfaktaki kullanımlarını içeriyor. Ama hepsinden önemlisi, her tür için (haklı olarak!) sayfanın yarısından fazlasını kaplayan renkli fotoğraflar var. Görüntü aparatı gerçekten de güzel bir güç Bu yayın için, böyle bir konuda, kesinlikle ikincil bir faktör değildir. Sayfalar çok özlüdür, ancak metinler işlerini yapar, çeşitli türleri çok fazla fırfır olmadan okuyucuya sunar. Daha sonra botanik özellikleri, habitat, farmasötik özellikler ve mutfakta kullanım hakkında bilgi ediniriz. Habitata adanmış küçük paragraf şüphesiz en yararlı olurduBitkileri aramak isteyenler için, ne yazık ki genellikle biraz fazla kısa.

Kitabın sonunda bulduğumuz 50 tarif Kitabın ana odağı kesinlikle bu değildir, ancak yine de farklı bitkilerden en iyi şekilde nasıl yararlanılacağını bilmek için ipuçları olarak faydalıdırlar. Tarifler numaralandırılmıştır ve her bitki için kart, onu kullanan tüm tariflerin numaralarını verir. Çoğu botanik terimin bir sözlüğü dizini tamamlar.

Sonuç olarak bu kitap, çevremizdeki bitkileri ve bunların mutfakta kullanımını merak eden herkese tavsiye edilir. Çok benzer ve aynı derecede iyi bir metin de şudur Yabani yenilebilir bitkiler ise Yabani otlar Mondo ve Del Principe, bitkilerin çeşitli mutfak preparatlarında nasıl kullanılacağına daha fazla yer ayırıyor, ancak boyut olarak biraz cezalandırılmış fotoğraflar var. Bununla birlikte, yabani otlar konusunda üç iyi metin var .

Bu kitap nereden alınır

Edible Spontaneous Herbs, yeni entegre versiyonuyla arabAFenice tarafından yayınlanan bir kitaptır, fiziksel bir kitapçıda arayabilir veya sipariş edebilirsiniz, ancak çevrimiçi olarak da bulabilirsiniz: Amazon veya Macrolibrarsi'de. Şahsen, çevre dostu bir İtalyan şirketi olan ve Amazon kadar güvenilir olan ikinci mağazayı tavsiye ederim, ancak hizmet hızı açısından çok ulusluHer halükarda, Amazon bağlantısını ziyaret etmenizi tavsiye ederim, çünkü kitabın başlangıcıyla birlikte bir alıntı okumanıza izin verir ve size bireysel bitki sayfalarının yapısı hakkında bir fikir verir.

Kitaptan öne çıkanlar

  • Çok sayıda çok net fotoğraf tanımayı kolaylaştırmada faydalıdır.
  • Listedeki birçok tür .

Kitap adı : Yenilebilir Yabani Otlar (yeni baskı)

Yazarlar: Riccardo Luciano ve Carlo Gatti, sunum ve gözetim Maria Laura Colombo.

Yayıncı : arabAFenice

Fiyat 22 Euro

Kitabı Macrolibrarsi'den satın alın Kitabı Amazon'dan satın alın

Matteo Cereda tarafından yapılan değerlendirme

Başa dön