Haziran ekimleri - Sebze bahçesi takvimi.

Haziran ayında sebze bahçelerine ılık yaz havası gelir, bu da geç don riskini önler ve sebze yetiştiriciliğine olanak tanır. açık alanda en çok sebze Bu nedenle Haziran ayında, daha soğuk dönemlerde ekinleri tahmin etmek için kullanılan korunaklı tohum yatağına başvurmadan, esas olarak tarlada ekim yaparsınız. Dağlarda veya özellikle soğuk bölgelerde bahçecilik yapıyorsanız durum elbette farklıdır.

Haziran ekimleri ağırlıklı olarak lahana gibi sonbahar hasadının yıldızları olacak sebzeler (karnabahardan savoy lahanasına kadar her türden), pırasa ve balkabağı Aromatik bitkiler arasında maydanoz, fesleğen ve adaçayının zamanı geldi. Öte yandan, yaz sebzeleri de şimdi ekilebilir, ancak biraz geç kaldık: daha uzun bir hasat dönemine sahip olmak için bunları geçtiğimiz aylarda dikmek idealdi.

Haziran ekimleri aynı zamanda yılın büyük bir bölümünde yetiştirilebilecek bir dizi kısa dönemli ürünü de içerir, bu nedenle periyodik skaler ekim Buna roka, songino, marul ve hindiba, havuç ve turp gibi salatalar dahildir.

Haziran sebze bahçesi: ay ve ekimler

Ekim Dikim Çalışma Ay Hasat

Takip etmek isteyen ay takvi̇mi̇ meyve sebzeleri gibi toprak üstü kısımlarıyla ilgilendiğimiz sebzelerin, yapraklı ve meyveli kısımların gelişimini desteklediği söylenen ağda evresinde ekilmesi tavsiye edilirken, kökler ve soğanlar gibi 'toprak altı' sebzeleri ve erken ekilmesinden korktuğumuz yapraklı sebzeler en iyi azalan ay sırasında ekilir.

Haziran ayında sebze bahçesine ne ekilir?

Pırasa

Maydanoz

Balkabağı

Kereviz

Kereviz

Savoy lahanası

Kapak

Kara lahana

Alabaş

Havuçlar

Fasulye

İsviçre pazı

Soncino

Ispanak

Yeşil fasulye

Roka

Kabak

Domates

Fesleğen

Scorzonera

Mısır

Ravanelli

Karnabahar

Brokoli

Grumolo salatası

Pancar

Hindiba kesimi

Katalonya

Agretti

Otlar

Yaban havucu

Organik tohum satın alın

İşte Haziran ayında ekebileceğiniz bazı sebzeler : kaburga, pancar, brokoli, karnabahar, lahana ve Savoy lahanası, turp, roka, mizuna, marul, hindiba, hindiba, devedikeni, havuç, salatalık, kabak ve balkabağı, domates, tatlı ve acı biber, rezene, fasulye ve yeşil fasulye, bezelye, pırasa ve kereviz. Bitkiler arasında papatya, adaçayı, fesleğen, biberiye, maydanoz ekebiliriz.

Haziran aynı zamanda nakiller için en uygun ay Bahçeye balkabağı ve kabak, domates, biber ve patlıcan, aromatik otlar ve çilek fideleri ekilebilir.

Başa dön