Güvenli budama: şimdi elektrikli budama makası ile de

Meyve ağaçlarımızı iyi yönetmek istiyorsak, genellikle her yıl budama çalışması yapmalıyız. en iyi zaman kışın sonudur İlkbaharda tomurcuklar açılmadan önce bitkinin vejetatif dinlenme döneminden yararlanarak.

Ancak, bu tür çalışmalarda dikkatli olunmalıdır: doğru önlemler alınmazsa, budama hem bizim için hem de bitki için tehlikeli bir işlem olabilir.

Ağacın sağlığı için, yaraların kolayca iyileşebilmesi için kabuk yakasında temiz kesikler yapmak çok önemlidir. Ancak güvenliğimiz açısından dikkatli olunması gerekmektedir Özellikle de yüksek dalları keserken.

Bu bağlamda, size şunları sunuyorum Magma E-35 TP Makas , Stocker'dan yeni pille çalışan makas Teleskopik saplarla uyumlu olan bu ürün, 5 veya 6 metre yüksekliğindeki bitkileri yerden tamamen güvenli bir şekilde budamanıza olanak tanır. Stocker, Magma serisinde daha büyük çaplı kesimlerin üstesinden gelmek için pille çalışan bir dal kesici de geliştirmiştir.

İçindekiler

Budamanın riskleri

Budama yaparken şunları dikkate almalıyız iki ana risk faktörü vardır:

  • Biz kullanıyoruz kesici aletler bu nedenle bıçaklarla kazara kendinizi yaralamamaya dikkat edilmelidir.
  • İyi gelişmiş bitkiler üzerinde çalışırken kişi kendini birkaç metre yüksekliğindeki dalları kesiyor. Merdiven çıkmak ya da daha kötüsü tırmanmak özellikle riskli bir faaliyettir.

Ağaçların etrafındaki arazi engebelidir, genellikle diktir ve bitkinin dalları sağlam ve güvenli bir destek sağlamaz, bu nedenle merdiveni sabit bir konuma yerleştirmek her zaman mümkün değildir. Dalları keserken neredeyse kaçınılmaz olan yüksekte dururken ani bir hareket bizi riske atabilir.

Hiçbir şey için değil merdi̇venden düşme en sik görülen yaralanma nedenleri̇nden bi̇ri̇di̇r çiftçiler ve bahçıvanlar için.

Güvenli bir şekilde budama yapmak istiyorsak, en iyisi merdivene tırmanmaktan tamamen kaçınmak ve yerden çalışmak olacaktır, bunu uygun ekipmanlarla yapabiliriz.

Elektrikli makas ile yerden çalışma

Yerden çalışma aletleri yeni bir şey değil: budama deneyimi olanlar zaten bilecektir direk testeresi ve direk testeresi Merdivene tırmanmamak için iyi bir seçimdir ve teleskopik direk sayesinde tırmanmak zorunda kalmadan 4-5 metre yükseklikteki dalları kesmenize olanak tanır.

Stocker makasının yeniliği şudur pille çalışan makası da çubuğa bağlayın Elektrik sayesinde iyi çaptaki dalları zahmetsizce kesebilir ve böylece işi daha hızlı ve daha rahat bir şekilde yapabilir.

Magma E-35 TP Teleskopik Saplı Makası keşfedin

Pille çalışan makas ve teleskopik sapı entegre etme fikri gerçekten ilginç.

Stocker tarafından tasarlanan sistem, makasın çubuğun ucuna takılmasını içerirken pil alt kısımdaki metal muhafaza içinde kalır Bu sayede en ağır eleman olan akü çalışmada ağırlık yapmaz ve alet iyi dengelenmiş ve kullanımı rahat.

Teleskopik tutamak

Makas sapı alüminyumdan yapılmıştır ve ışık Cihazın toplam ağırlığı 2,4 kg'dır ve hassas çalışmayı kolaylaştırmak için iyi dağıtılmıştır.

Makasın kilitleme sistemi, sapın içinde, tetik kolunun bulunduğu çubuğun diğer ucuna kadar giden bir elektrik bağlantısı içerir.

Çubuk teleskopiktir ve uzanır 325 cm uzunluğa kadar Bunlar daha sonra kişinin boyuna eklenerek, merdivene tırmanmadan 5-6 metre yükseklikteki bitkileri budamamızı sağlar.

Pille çalışan makas

La Magma E-35 TP makas birden fazla bitkiyi budamak zorunda kalanlar için önemli bir alettir. Klasik bir budama makasının yaptığı işi yapar, teleskopik sapı aynı zamanda bir budayıcıdır.

Elektrik sayesinde el yorgunluğunu önler gecikmeksizin ele alınmasını sağlar çapı 3,5 cm'ye kadar olan dallar ve temiz ve hassas bir kesimi garanti eder.

Ha iki kesme modu Bıçağı tek bir dokunuşla çalıştırmak istiyorsanız otomatik, tetik üzerindeki basınca göre hareketi ayarlamak istiyorsanız kademeli.

Stocker budama makası sapa çok kolay bir şekilde takılabilir: sıkıca sabitlendiği ve korunduğu hafif ve güçlü bir kabuk vardır. Gerektiğinde hızlıca bırakabilir ve baş hizasında kullanmaya geri dönebilirsiniz Dolayısıyla tek bir araç, merdivenden kaçınarak tüm tesis üzerinde çalışmamızı sağlıyor.

Detaylara gösterilen özen

Stocker ürününü temel özellikleriyle gördük, ancak teleskopik saplı Magma E-35 TP Makası kullanırken dikkatimizi çeken bir şey var fark yaratan küçük ayrıntılara dikkat ve işi kolaylaştırmak.

Üç ayrıntı dikkatimi çekti:

  • Kanca Makasın tutturulduğu sapın ucunda, dolanmış dalları çıkarmak ve yaprakları serbest bırakmak için gerekli olan metal bir kanca vardır. Bu kanca çok kullanılır, çok önemli bir ayrıntıdır.
  • Erişilebilir ekran Makas bağlantısı LED ekranda küçük bir pencere bırakır, böylece her şeyi açmak zorunda kalmadan pil şarjını kontrol edebilirsiniz.
  • Destek için ayaklar Akü, metal muhafazasındaki sapta, yani alt kısımda yer almaktadır. Ancak, direği yere yerleştirirken zeminle doğrudan teması önleyen ayaklar vardır. Akıllıca bir koruma çünkü kendinizi kesinlikle sahada direğin altını nemli zemine dayamak zorunda bulacaksınız.
Magma E-35 TP makasını keşfedin

Matteo Cereda'nın makalesi. Stocker ile işbirliği içinde üretilmiştir.

Başa dön