Çiğ kabak, parmesan ve çam fıstığı salatası

Kabak bitkisi iyi yetiştirildiğinde, bahçıvanı bol hasatla ödüllendirir. Neyse ki, kabaklı tarifler çoktur ve bu sebze ile mezelerden garnitürlere, hatta bazen cüretkar tatlılara kadar her şey hazırlanabilir. Bugün, hazırlanması çok kolay olan ve kabağın gerçek lezzetini ortaya çıkaracak vejetaryen bir garnitür öneriyoruzBahçede yetiştirilen kabaklar.

Bu basit tarif için çiğ, jülyen kesilmiş kabaklar kullanacağız: Bu taze yaz salatası için kullanılacak en iyi ürün, tohumlardan ve çok sulu bir dokudan kaçınmak için çok büyük olmayan, taze hasat edilmiş bir kabaktır. Sebzeleri Grana Padano peyniri gibi lezzetli malzemelerle, çam fıstığı gibi gevrek malzemelerle ve yaprakların sağladığı ek bir tazelik dokunuşuyla birleştireceğiz.Fesleğen.

Hazırlanma süresi: 10 dakika

4 kişilik malzemeler:

  • 4 küçük ila orta boy kabak
  • 60 g Grana Padano peyniri
  • 40 g çam fıstığı
  • bir avuç taze fesleğen yaprağı
  • sızma zeytinyağı, balzamik sirke, tatlandırmak için tuz

Mevsimsellik : yaz tarifleri

Çanak : vejetaryen garnitür

Kabak salatası nasıl hazırlanır

Bu tarif, pişirme gerektirmeyen birçok yaz salatası gibi hızlı olduğu kadar basittir. Kabak salatasını hazırlamak için sebzeyi yıkayın ve geniş delikli bir rende yardımıyla jülyen şeritler halinde kesin. Hafifçe tuzlayın ve sebzenin suyunu birkaç dakika süzün. Yemeğin başarısı her şeyden önce sebzenin kalitesine bağlıdır, kiYeni toplanmış gibi sert ve mütevazı boyutta olmalıdır.

Parmesan peynirini küçük pullar halinde kesin.

Kabakları, peyniri, çam fıstığını ve elle doğranmış fesleğen yapraklarını bir salata kasesinde karıştırın. Her şeyi önceden birlikte çırpılmış sızma zeytinyağı ve balzamik sirke emülsiyonu ile süsleyin: yaz salatamız servise hazır.

Tarif varyasyonları

Hazırlaması çok basit ve hızlı olmasına rağmen, bu tarif kilerimizdeki malzemelerin mevcudiyetine veya kişisel zevkimize bağlı olarak birçok varyasyona uygundur.

  • Kurutulmuş meyve Yemeğe farklı bir tat vermek için çam fıstığını istediğiniz diğer kuru meyvelerle (ceviz, badem, kaju fıstığı...) değiştirebilirsiniz.
  • Tatlım. Daha da lezzetli bir sos için, yağ ve sirke salata sosuna biraz akasya veya karışık çiçek balı ekleyin.
  • Sahne düzeni Konuklarınızı etkilemek için bu taze kabak salatasını yuvarlak veya kare bir makarna kabı kullanarak sunmayı deneyin.

Fabio ve Claudia (Stagioni nel piatto) tarafından gönderilen tarif

Orto Da Coltivare'den sebzeli tüm tarifleri okuyun.

Başa dön