Acı biber yağı: 10 dakikalık tarif

Gerçek bir klasik, Acı biber yağı hazırlaması çok kolay ve güvenli bir çeşnidir mikrobiyolojik açıdan, birkaç basit gıda güvenliği kuralına uyulduğu sürece.

Acı biberle hazırlanan bu kızgın yağ birçok durumda kullanılabilir: makarna veya bruschetta'ya ekstra bir lezzet katmak veya et ve sebzeleri baharatlamak için. İki şekilde hazırlanabilir: taze çekilmiş veya kurutulmuş biber kullanarak .

Kurutulmuş biberle yapmanın tarifi daha basittir: Öte yandan, taze biber kullanmak istiyorsanız, onları yıkayıp kurutmanız, ardından %6 asitli sirkede 2-3 dakika haşlamanız ve yağa eklemeden önce tamamen kurumaya bırakmanız gerekir. Bu adım botulin tehlikesini önleyecektir.

Hazırlanma süresi: 10 dakika + biberleri kurutmak ve dinlendirmek için gereken süre

500 ml yağ için malzemeler:

  • 500 ml sızma zeytinyağı
  • 4 - 5 acı biber

Mevsimsellik : yaz tarifleri

Çanak : vejetaryen ve vegan reçeller

Acı biber yetiştirmek çok tatmin edicidir, Çeşit seçimi baharat, görünüm ve lezzette çeşitlilik sağlar. Geleneksel Calabria'dan korkutucu habaneroya, en sevdiğiniz türü seçebilir ve bu baharatlı yağı sürekli değişen varyasyonlarda deneyebilirsiniz.

Kurutulmuş biberli yağ tarifi

Bu baharatlı çeşni gerçekten Hazırlaması çok kolay Kalitesi büyük ölçüde aşağıdakilere bağlıdır kullanılan yağın iyiliği İtalya'nın güneyine özgü çok güçlü bir tada sahip karakterli bir sızma zeytinyağı seçimi, belki de acı biberle en iyi uyum sağlayandır.

Yağı hazırlamak için biberleri yıkayın ve kurutun Fırında 80°C'de birkaç saat kurumaya bırakın. Süre biberlerin büyüklüğüne bağlıdır: elinizde parçalandıklarında hazır olacaklardır. Kurutma makineniz varsa, daha da iyi, bu şüphesiz tatları yüksek tutmanın en iyi yoludur, biberleri pişirmekten kaçınır, ancak onları mükemmel bir şekilde kurutur.

Reçetenin güvenliği için şu hususlar çok önemlidir mükemmel kurutulmuş Bu, sağlık risklerini ve konservelerde küf oluşumunu önler.

Biberleri kuruttuktan sonra kuru bir yerde tamamen soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra hava geçirmez, sterilize edilmiş bir cam şişeye koyun, sızma zeytinyağını dökün ve serin, karanlık bir yerde saklayın. Kullanmadan önce yaklaşık bir hafta dinlendirin böylece evo yağı doğru baharatı emer.

Hazırlama ipuçları ve varyasyonlar

Acı biber yağı kolayca özelleştirilebilir ve bahçedeki diğer baharatlar veya otlar kullanılarak farklı şekillerde tatlandırılabilir.

  • Keskinlik derecesi Biber sayısı gösterge niteliğindedir ve yağınızın ne kadar baharatlı olmasını istediğinize bağlıdır. Baharatınızı özelleştirmek için sevdiğiniz biber çeşitlerini ve miktarlarını kullanın.
  • Rosemary. Yağınızı biberiye gibi tatlandırıcılarla zenginleştirebilirsiniz. Bitkilerin de tamamen kurutulmuş olması veya taze bitki kullanmak istiyorsanız, önceden sirkede beyazlatılmış ve tamamen kurumaya bırakılmış olması önemlidir. Bu önlemler, botulizm riski olmadan güvenli bir yağ elde edilmesini sağlar,
  • Işık. İdeal olarak koyu renkli cam şişeler kullanılmalıdır, ancak bunlara sahip değilseniz, bunları kalay folyo ile kaplayın.

Taze biber ile yağ nasıl yapılır

Eğer karar verirsek taze biber kullanın Asitliği botulizm için elverişsiz bir durum yarattığından ve tarifi güvenli hale getirdiğinden, tarife sirke eklemeyi unutmamalıyız. Biberlerimizi iyice yıkadıktan sonra Hadi gidip onları su ve sirkede haşlayalım. .

Alternatif olarak, konserveyi sterilize eden ve bizi korkunç bakterilerden koruyan bir başka element olan tuzdan da yararlanabiliriz. Bu nedenle şunları yapmaya karar verebiliriz taze biberleri tuzda bırakın Tuzda geçirilen zaman su kaybettirme ve sterilize etme etkisine sahiptir.

Her durumda, kurutulmuş biberler için daha önce açıklandığı gibi soğuk sıkım sızma zeytinyağı kullanarak tarifi yapmak için tavsiye kalır Sıcaklığı yükseltmeye gerek kalmadan doğal bir şekilde tatlanması için 7-10 gün sabretmeniz yeterlidir. Tatlandırmanın yanı sıra süreci hızlandırmak için yağı kontrollü bir şekilde bile ısıtmak kaçınılmaz olarak baharatın kalitesinde bir kayba neden olur.

Fabio ve Claudia (Stagioni nel piatto) tarafından gönderilen tarif

Orto Da Coltivare'den sebzeli tüm tarifleri okuyun.

Başa dön